Saturday & Sunday Series 2016

Bexhill SC

Saturday and sunday series 2016

22 May R4 - assy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 assy   RS 400 1253   Dusty Miller   943 54.14 0.57.31 1.0
2 assy   LASER 4000/ 4000 4375   A Roberts   920 55.16 1.00.04 2.0
3 assy   RS 400 1408   Bill Eele Daphne Hosie 943 49.36 1.03.07 3.0

22 May R5 - assy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 assy   RS 400 1253   Dusty Miller   943 41.06 0.43.35 1.0
2 assy   LASER 4000/ 4000 4375   A Roberts   920 40.49 0.44.22 2.0

22 May R4 - cadets Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 cadets   TOPPER 47863   Felix Scheldt   1341 51.50 0.38.39 1.0
2 cadets   TOPPER 24423   Shaun Washer   1341 51.52 0.38.41 2.0
3 cadets   TOPPER 42975   Matthew Trimmer   1341 52.16 0.38.59 3.0
4 cadets   TOPPER 44130   Piers Shoesmith   1341 56.15 0.41.57 4.0

22 May R5 - cadets Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 cadets   TOPPER 24423   Shaun Washer   1341 33.48 0.25.12 1.0
2 cadets   TOPPER 47863   Felix Scheldt   1341 34.23 0.25.38 2.0
3 cadets   TOPPER 42975   Matthew Trimmer   1341 36.02 0.26.52 3.0

22 May R4 - fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 fast   LASER 207588   John Reeves   1095 49.25 0.45.08 1.0
2 fast   LASER 203287   Chris Beadle   1095 50.37 0.46.14 2.0
3 fast   SUPERNOVA 477   Tony Witham   1075 50.06 0.46.36 3.0
4 fast   LASER 147314   M Copeman   1095 51.29 0.47.01 4.0
5 fast   LASER 102600   Sonny Gardener   1095 51.37 0.47.08 5.0
6 fast   SUPERNOVA 645   Tony Cannon   1075 50.58 0.47.25 6.0
7 fast   LASER 161578   Keith Walter   1095 53.26 0.48.48 7.0
8 fast   LASER 167980   R Palmer   1095 DNF   18.0

22 May R5 - fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 fast   LASER 167980   R Palmer   1095 41.06 0.37.32 1.0
2 fast   LASER 207588   John Reeves   1095 41.41 0.38.04 2.0
3 fast   LASER 203287   Chris Beadle   1095 42.06 0.38.27 3.0
4 fast   LASER 147314   M Copeman   1095 43.31 0.39.44 4.0
5 fast   LASER 161578   Keith Walter   1095 44.25 0.40.34 5.0
6 fast   SUPERNOVA 477   Tony Witham   1075 OCS   18.0
6 fast   LASER 102600   Sonny Gardener   1095 DNF   18.0

22 May R4 - slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 slow   MIRACLE 1081   Bee Frost Peter Goodman 1210 56.02 0.46.19 1.0
2 slow   EUROPE 398   Neil Smith   1145 54.19 0.47.26 2.0
3 slow   SOLO 3668   S Ludkin   1140 59.25 0.52.07 3.0
4 slow   BYTE CII 2659   C Burchell   1148 1.02.59 0.54.52 4.0
5 slow   TOPAZ UNO 10314   L Spencer   1251 1.00.57 1.04.58 5.0
6 slow   TOPAZ UNO 10315   K Bradley   1251 1.01.12 1.05.14 6.0

22 May R5 - slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 slow   MIRACLE 1081   Bee Frost Peter Goodman 1210 38.30 0.31.49 1.0
2 slow   EUROPE 398   Neil Smith   1145 38.01 0.33.12 2.0
3 slow   BYTE CII 2659   C Burchell   1148 DNF   9.0

22 May R4 - cats Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 cats   RS 16 Cat K 60   Mark Scheldt   829 52.09 1.02.54 1.0

22 May R5 - cats Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points



Sailwave Scoring Software 2.19.8
http://www.sailwave.com/